آمونیت چیست و چه خواصی دارد

نوشته شده توسط admin 1397/12/11 12:02:02 0 نظرات آشنایی با سنگ ها,
آمونیت چیست و چه خواصی دارد 

 

 

آمونیت در اصل یک سنگ جواهری نیست بلکه فسیل باقی مانده از گذشته های دور هست .
نام آمونیت که اصطلاحی علمی از آن مشتق شده است، از شکل مارپیچی صدف فسیل شده آن، الهام گرفته شده است که شبیه شاخهای به شدت در هم پیچیده قوچ است. 
درجه سختی آمونیت 5-6-6 است.سرپایان آمونیت، نشأت گرفته از "باکتروید ناتیلوید" به دیونین ها در حدود  400 میلیون سال پیش به وجود آمدند و نزدیک به دوره زمین شناسی کرتاسه به همراه دایناسورها منقرض شدند.

 

طبقه بندی آمونوئیدها، بخشی بر اساس آرایش و ساختار پوسته است که شامل حفره های گازی صدف آنهاست؛ با این خصوصیات و خصوصیات دیگر می توانیم زیرگروه آمونوئیدها را به سه گروه و هشت زیر گروه شناخته شده، طبقه بندی کنیم. در حالیکه تقریباً همه صدفها شکافهای خمیده نرمی دارند، خط منحنی آمونوئیدها (تقاطع تیغه با پوسته خارجی) به هم پیچیده است و حایل و لوب را تشکیل داده است.

 

مصریان باستان، جوامع رومی و فرهنگهای بسیاری، برای آمونیت ارزش زیادی قایل بودند. آمونیت، سمبل هر خدایی که به شاخهای در هم پیچیده قوچ مربوط می شده، بوده است؛ به این دلیل در اتیوپی مقدس به شمار می رفته است، بومیان این منطقه آمونیت را برای دیدن خوابهای پیشگویی کننده به همراه داشتند.

 


آمونیت در یافتن راه در مسیر پر پیچ و خم معنوی، در رسیدن به جایی که خدا و الهه ها انتظارمان را می کشند و نیز در مدیتیشن زندگی گذشته، استفاده می شود.

گفته می شود این "سنگ" ها از خود انرژی مثبت زمین را ساطع می کنند و خوش شانسی و نیز موفقیت به ارمغان می آورند.

 

 

آمونیت به سلامت کلی بدن، داشتن استقامت و انرژی بالای جسم کمک می کند و انرژی منفی را به جریانی آرامش بخش تبدیل می کند. روی برانگیختن غرایز کار می کند و در عین حال به قدرت شخصی وضوح می بخشد و آنرا افزایش می دهد. اگر به عنوان جواهر استفاده شود، زیبایی نفسانی و جذبه می بخشد.

آمونیت همچنین حس سنگینی افسردگی را از بین می برد. 

فسیلها نه تنها آمونیت، بلکه سنگ مار، سنگ ساحره ,ومرجانهمگی نشانه ها یا بقایای موجودات و گیاهان باستانند که میلیونها سال پیش از روی زمین ناپدید شده اند و قوه ازلی زمان، آنها را به سنگ تبدیل کرده است. از آنجا که این موجودات زمانی زنده بوده اند، با عنصر پنجم یا آکاشا پیوند دارند. 

فسیلها نمایانگر زمان، ابدیت و تکامل هستند و به طور کلی بعنوان محافظ کاربرد دارند و اگر به عنوان جواهر استفاده شوند، قوه دفاع طبیعی شخص را افزایش می دهند. همه انواع فسیل به دلیل عمر طولانیشان، به عنوان حرز، برای افزایش طول زندگی استفاده می شوند. 

به خاطر ظاهر مارپیچ آمونیت، در قرون وسطی مردم بر این باور بودند که از سر اژدها نشأت گرفته اند. اغلب آن را برای حفاظت به بازوی چپ می بستند. در سالهای اخیر در بریتانیا به این فسیل "سنگ مار" می گویند.

آمونیت، سنگ برج دی است و هنگام آغاز کار بینشی به شخص می دهد و ادراک "تصویر کل" را برای وی حفظ می کند. 

 

                                                

ارسال نظر