آشنایی با سنگ آمیترین و خواص آن !

نوشته شده توسط admin 1397/12/01 12:39:57 0 نظرات آشنایی با سنگ ها,
آشنایی با سنگ آمیترین و خواص آن !

 

 

سنگ آمیترین یک جواهر چند رنگ میباشد که دارای سختی 7 و ساختار کریستالی سه گوش است . آمیترین گونه ایی کوارتز است که ترکیب دو سنگ آمتیست و سیترین میباشد که در بعضی قسمت ها رنگ آن بنفش و در قسمت های دیگر نارنجی و طلایی است ولی ساختار کریستالی منحصر بفرد خودش را دارد و ترکیبی از هم خانواده هایش نیست .امروزه بیشتر آمترین ها موجود در بازار از معادن بولیوی استخراج میشود .

رنگهای مختلف قابل مشاهده در آمیترین، به خاطر حالتهای مختلف اکسیده شدن آهن درون کریستالهاست. حالتهای مختلف اکسیده شدن به دلیل شیب حرارتی متفاوتی است که کریستالها حین تشکیل شدن در آن قرار دارند.

زمین شناسان اینطور نظریه پردازی می کنند که دریچه عمیقی درون معدن آناهی، مقدار لازم گرما را فراهم کرده و در جهت درست جریان پیدا می کند تا باعث شود یک ناحیه از تشکیل کریستال، گرمتر از بقیه قسمتها بماند و شرایط ایده آلی را برای شکل دهی آمیترین ایجاد می کند. در غیر اینصورت این سنگ جواهر جادویی، به آمیتیست یا سیترین تبدیل می شدند.


تنها در دو مکان در کل این سیاره خاکی، شرایط مطلوب شکل گیری آمیترین را دارد. معدن آناهی در بولیوی و معدن "حیدرآباد" در هند. معدن بولیوی امروزه حدود 90 درصد بازار آمیترین را تسخیر کرده است. معدن آمیترین هند، عمدتاً آمیتیست است که در بخشهای کوچکی از آن سیترین دیده می شود و ویژگی دو رنگ گونه موجود در معدن بولیوی را ندارد.

 


سنگ آمیترین خواص هر دو سنگ آمتیست و سیترین و همچنین خواص منحصر بفرد خودش را دارا میباشد .

سنگ آمیترین انرژی های منفی را دفع میکند و باعث فعال شدن قوه تفکر میشود .

سنگ آمیترین باعث از بین رفتن تعصب میشود به این دلیل که به شخص دارنده اش این ویژگی را میدهد که الوهیت را در همه موجودات ببیند .

در مدیتیشن بسیار مفید هست و باعث میشود که گذشته را رها کرده و راحتتر به آرامش برسند و راحت تر به حالتهای دیگر دست یابد

سنگ آمیترین برای کسانی که اعتیاد به کار زیاد دارند بسیار مفید هست و به آنها کمک میکند یاعث ایجاد تعادل بین فعالیت های فیزیکی و معنوی میشود .

سنگ آمیترین باعث افزایش شجاعت و اعتماد به نفس میشود.

این سنگ باعث تقویت حس هم نوع ذوستی شده و سبب میشود به سایر موجودات روی کره زمین ارتباط برقرار کنید و حس مسولیت داشته باشید .

آمیترین این ارتباطات ساده را به فرد آموزش می دهد؛ اینکه اگر مرگی نباشد، زندگی ای وجود ندارد و اگر غمی نباشد، خوشی را نیز نخواهد شناخت و در امان نیست اگر دیگری در خطر است. این دوگانگی آمیترین است.

آمیترین باعث تقویت اعصاب میشود و باعث بهبود زنذگی عاطفی و خلاقیت فرد میشود .

سنگ امیترین به بهبود کم بینایی و سنگینی گوش بر اثر افزایش سن کمک میکند .

اگر به عنوان گردنبند در نزدیکی غده تیروئید استفاده شود، می تواند لرزش، تعرق و خستگی را کاهش دهد.

سنگ آمیترین در تسکین و کاهش علایم بیماریهای جسمی سودمند است و ایمنی بدن را بالا میبرد . به بیمارانی که اعضای مصنوعی در بدنشان دارند کمک میکند جسم خارجی را راحتتر بپذیرند .

سنگ آمیترین مانند دیگر سنگ های خانواده کوارتز ها در سنگ درمانی خیلی مفید است و طبیعت دوگانه آن برای انسداد در همه چاکراها مفید است ودر دستیابی به تعادل فیزیکی کمک میکند , آمیترین روی چاکرای هفتم یا تاجی و چاکرای اول یا ریشه ای مؤثر است .

ماهیت تیره این سنگ، به آزاد سازی صدمات روحی و جایگزینی جای خالی آن با نور شفابخش کمک می کند. اغلب انسانهای صدمه دیده، از آزادسازی صدمه ای که دیده اند، هراس دارند و ترجیح می دهند رنج بکشند تا اینکه با هیچ حسی روبرو نباشند؛ این سنگ در این مورد بسیار مفید است.