آشنایی با سنگ آمتیست و خواص آن

نوشته شده توسط admin 1397/11/30 12:22:05 0 نظرات آشنایی با سنگ ها,

 

سنگ آمتیست از زمان های طولانی جهت استفاده های تزیینی و ساخت حرز مورد استفاده قرار میگرفته و سنگی ارزشمند محسوب میشود . سنگ آمتیست در دوران باستان بیشتر جهت ترک شراب خواری بوده و اسم آمتیست از ریشه یونانی آمیتیسوس به معنای غیر مست و هوشیار گرفنه شده است .

سنگ آمتیست مانند یک سپر در برابر انرژی های منفی قرار میگیرد و برای دارنده اش خوش شانسی به همراه دارد . در افسانه ها آمده است که در روزگاران قدیم در چین به طرفین دعوا در دادگاه قطعه ایی آمتیست داده میشد زیرا آنها بر این باور بودند که همراه داستن آمتیست باعث دید مثبت میشود .


آمتیست در واقع از خانواده های کوارتز شفاف میباشد و رنگ آن از بنفش کمرنگ تا بنفش تیره میباشد . رنگ های روشن تر آن در ردیف جواهرات ویکتوریایی قرار میگیرند و رز فرانسه نامیده میشود و رنگ های بنفش تیره با درخشش صورتی با ارزش تر هستند .


آمیتیست در برزیل، اروگوئه، بولیوی و آرژانتین و نیز زامبیا، نامیبیا و دیگر کشورهای افریقایی استخراج می شود. بطور کلی آمیتیستهای امریکای جنوبی به اندازه های بزرگتر گرایش دارند اما آمیتیستهای افریقای جنوبی به دلیل رنگهای بهتر و اشباع شده تر مشهورند و در اندازه های کوچکتر ارائه می شوند. آمیتیستهای بسیار تیره که اغلب اندازه های کوچک دارند، از استرالیا هم استخراج می شوند.

 

 

 


سنگ آمتیست نماد روحانیت و رضایت  است و باعث آرامش میشود و اگر قطعه ایی سنگ آمتیت را در اتاق خواب و یا زیر بالش خود قرار دهید باعث آرامش در خواب میشود

آمتیست باعث تسریع عملکرد ذهن شده و افکار منفی را کنترل میکند .

سنگ آمتیست به سنگ تغییر معروف هست و میتواند باعث تغییرات مثبت در زندگی شما شود و همه فرآیندهای فکری مخرب عاطفی گذشته را در هم می شکند .

سنگ آمتیست از جمله سنگ های موثر در سنگ درمانی هست و میتواند باعث پاکسازی سنگ های دیگ هم شود .

سنگ آمتیست به درمان میگرن کمک میکند لذا همراه داشتن آن به افراد مبتلا به میگرن توصیه میشود . و همچنین قرار دادن آمتیست در اتاق باعث کاهش سر درد های عصبی میشود .

سنگ آمتیست باعث افزایش تمرکز میشود .

سنگ آمتیست خون را تصفیه و سیستم ایمنی را تقویت میکند .

سنگ آمتیست باعث تعادل در همه چاکراها میشود .

اگر آمیتیست در حین مدیتیشن روی چاکرای هفتم یا چاکرای تاجی قرار گیرد، تمرکز و اعتماد بنفس را در زندگی افزایش می دهد

آمیتیست را می توان در جیب نگه داشت و برای انرژی روحیه دهنده اش، در روز چندین بار آنرا لمس کرد یا میتوان آنرا به صورت گردنبند در تماس با پوست نگه داشت. اگر آمیتیست موقع خواب، زیر بالش گذاشته شود به درمان بیخوابی شبانه کمک می کند.