فواید ماساژ سنگ درمانی

نوشته شده توسط admin 1398/02/15 11:48:13 0 نظرات آشنایی با سنگ ها,

ماساژ و سنگ درمانی

 

ماساژ درمانی به وسیله سنگ ها معمولا برای تسکین درد و کاهش علایم بیماری های نظیر فیبرومیالژیا ( نوعی سندرم درد اسکلتی-عضلانی مزمن ) و سایر بیماری های خود ایمنی استفاده میشود و فواید فراوانی هست که در ادامه توضیح خواهم داد .

 

به طور کلی ماساژ درمانی به وسیله سنگ ها دو عملکرد بسیار موثر زیر دا در بر میگیرد :

 

1 - پاکسازی بدن از توکسین ها و رادیکال های آزاد.

2 - هارمونیک و بالانس شدن و باز شدن کانالهایی انرژی بدن.

 

 

 


 رشد انسان از کودکی بوسیله تغذیه انجام میشود، نوزاد انسان موجودی بسیار خوشبو است. اما به تدریج که این نوزاد رشد میکند و تغذیه میکند بوی ادرار و مدفوع وی به مراتب بیشتر میشود و پس از گذشت چند سال در سنین نوجوانی بوی زننده بدن محسوس تر و گاها بد میشود،در سنین بالاتر بسیار زننده تر میشود. این بوها بر اثر وجود توکسین ها در بدن ایجاد میشوند.نوزاد انسان به علت نداشتن این توکسین ها در بدن خود بسیار خوشبو میباشد. اما انسان رشد کرده در اثر انباشتگی این مواد زاید در بدن دارای بوهای زننده است.

 

 دستورهای تغذیه ای مناسب،حذف مواد مصنوعی و نگهدارنده و حذف مواد غذایی دارای رنگهای شیمیایی از برنامه غذایی میتواند به کم شدن توکسین ها و رادیکالهای آزاد در بدن کمک کند.

 

                         

 

نقش ماساژ سنگ درمانی در پاکسازی بدن بسیار مهم است،  ماساژ گوهردرمانی عروق بدن را تحریک به جریان داخل رگی میکند و باعث حرکت بیشتر جریانهای مایع مانند خون و لنف در بدن میشود و کندی جریان خون در عروق در اثر استرس را به جریان انداخته باعث اکسیژن دار شدن خون و در نتیجه تازگی بدن میشود. توکسین ها را به سمت کلیه ها و روده هدایت کرده از بدن خارج میکند.

 

ماساژ سنگ درمانی باعث فعالیت بیشتر سلولهای پوستی نیز شده و به بازسازی پوست کمک میکند. 

 

سلولهای مرده پوست با ماساژ سنگ درمانی به راحتی از پوست جدا شده و دفع میشوند به همین علت است که کسانی که به طور مداوم ماساژ گوهردرمانی  میگیرند دارای پوست شفافتری هستند و جوانتر و شاداب تر به نظر میرسند.

 

 عضلات با یک ماساژ سنگ درمانی خوب دارای گردش خونی بهتری میشوند و در پی آن رشد بهتر و فرم زیبا تری پیدا میکنند. 

 

اگر درمانگر ماهر باشد و آموزش کلاسیک و علمی دیده باشد به خوبی میداند که با چه چینش هایی بدن ماساژ گیرنده را تحریک کرده و خستگی و کوفتگی را از بدن وی دور کند.

ارسال نظر