خواص سنگ آزوریت

نوشته شده توسط admin 1398/02/18 14:30:57 0 نظرات آشنایی با سنگ ها,

آشنایی با سنگ آزوریت و خواص آن

 

 

آزوریت چیست ؟

 

آزوریت یک سنگ آبی پررنگ زیباست که چشم سوم را فعال کرده و تماس 
شما را با انرژی های ماورایی افزایش میدهد و آگاهی روان بینی تان را بسط می دهد.

نام آزوریت از یک اثر ادبی فارسی به معنی آبی گرفته شده است، و معمولا در ساخت جواهرات مورد استفاده قرار میگیرد .

سنگ آزوریت یک ماده معدنی مسی آبی رنگ است که اغلب به صورت کریستالهای منشوری دیده میشود . معمولا به صورت انبوه به همراه "سنگ مالاکیت در اثر هوازدگی و اکسایش ماده معدنی سولفید مس، تشکیل میشود .

یونانیان و رومیان در دوران باستان از اشکال تراش نخورده آزوریت برای اهداف دارویی و نیز رنگ آمیزی استفاده می کردند.

 

 

 


مشخصات علمی سنگ آزوریت :

 

درجه سختی آزوریت 3.5 است و ساختار کریستالی تک شیب دارد.

آزوریت در نواحی استخراج مس مثل استرالیا، شیلی، آفریقا، چین و اتحاد جماهیر شوروی سابق یافت می شود. آزوریتهایی که از "چسی" نزدیک لیون فرانسه می آیند، "چسی لت" نامیده می شوند. 

تاثیرات معنوی آزوریت :

آزوریت "سنگ بهشت" نامیده می شود و به توسعه روان بینی و مهارتها و تواناییهای روان بینی کمک می کند، شهود را تقویت کرده و شخص را در ترسیم دقیق تجارب روان بینی هدایت می کند. 

سنگی مناسب برای مدیتیشن است و به شخص اجازه می دهد تا به راحتی وارد حالت تمرکز شده و پیشگویی را تقویت می کند. این سنگ در کنترل جریان انرژی و وارد کردن آن به مقدار مناسب در هر موقعیت کمک می کند.

خلاقیت را افزایش می دهد و با پاکسازی روحی به ایجاد اعتماد بنفس کمک می کند. برای استفاده هنگام مطالعه برای امتحان مفید است چون به حفظ اطلاعات کمک می کند.

 

تاثیرات آزوریت بروی جسم :

 

آزوریت مشکلات مربوط به هر گونه نقص در عملکرد گلو و گردن، مانند گلودرد، گردن درد، مشکلات تیروئید، مشکلات شنوایی و آسم را درمان می کند. همچنین به بدن در استفاده بهینه از اکسیژن کمک می کند که در نتیجه به گردش خون کمک کرده است.

پیوند قوی آزوریت با ماده معدنی مس باعث می شود این سنگ همراهی بی نقص برای جواهرات مسی که در درمان ورم مفاصل و روماتیسم بکار می روند، باشد.

 

 

روش پاکسازی :

 

از آنجا که آزوریت یک سنگ جذب کننده است، برای پاکسازی سموم بدن شامل سموم محیطی و نیز سمومی که در داروهای تجویزی هست، استفاده می شود.

بهتر است بعد از استفاده از آزوریت برای شفادهی، آن را پاکسازی کرد. بهترین روش پاکسازی آن، دود کردن عود است. بهتر است برای پاکسازی از آب استفاده نشود چرا که آزوریت سنگ حساسی است و هنگام فرو رفتن در مایعات، تمایل به خرد شدن دارد.


ارتباط با چاکرا :

 

آزوریت روی چاکرای پنجم یا گلو و نیز چاکرای ششم یا چشم سوم و چاکرای هفتم یا تاجی مؤثر است. 
این سنگ به طور ویژه روی چاکرای سوم یا چشم سوم مؤثر است و می تواند به طور همزمان این چاکرا را متعادل کرده، فعال کرده و نیرو بخشد. 
همچنین آزوریت برای تنظیم هر هفت چاکرا استفاده می شود.

 

ارسال نظر