خواص سنگ بریل

نوشته شده توسط admin 1398/02/19 13:07:53 0 نظرات آشنایی با سنگ ها,
آشنایی با سنگ بریل 

 

سنگ بریل چیست ؟

خانواده سنگ جواهر بریل کاملاً معروف است، نه تنها به خاطر دامنه رنگها بلکه به دلیل درخشندگی و درجه سختی 7.5 که آن را برای استفاده کاملاً مناسب می گرداند. 

یونانیان باستان با استفاده از ویژگی انکسار نور در بریل، از آن برای ساخت اولین عینک استفاده کردند. بریل از بین النهرین سرچشمه گرفت و بعنوان سنگی جادویی توسط عبرانیان باستان پرستش می شد چرا که آنان معتقد بودند این سنگ ایمان شخص به خدا را تقویت می کند. در انجیل نیز آمده است که روزی این سنگ در دیوارهای اورشلیم جدید، جایگاهش را باز خواهد یافت.

 

 

مشخصات علمی بریل : 

درجه سختی بریل7.5 است و ساختار کریستالی آن شش ضلعی است.

اغلب بر این باورند که بریل در نزد عامه مردم شناخته شده نیست، با اینکه بعضی رنگهای آن که آسانتر قابل تشخیصند شامل  زمرد سبز، آکوآمارین و مورگانیت میشوند که انگشت شمارند . با این حال یکی از مهمترین انواع سنگهای معدنی است. بریل به شکل خالص، بیرنگ است و ناخالصی های گوناگون باعث ایجاد رنگهای مختلف آن می شوند که اگر به دلیل رنگهای حیرت انگیزش نبود، یک سنگ معمولی با درخشندگی متوسط به شمار می رفت.

بریل ارزش بسیاری دارد و یکی از سنگ جواهرهای گرانقیمت محسوب می شود. بریل سبز یا زمرد بی همتاست و دیگر سنگهای جواهر سبز با توجه به درجه سختی با زمرد مقایسه می شوند. 

آکوآمارین نیز سنگ معروفی است که مثل هم خانواده اش زمرد، قیمت بالایی ندارد. آکوآمارین تراش نخورده، فراوان است و بر خلاف آنچه از یک سنگ نامتبلور انتظار میرود، نسبتاً قیمت بالایی دارد. توده های بزرگ آکوآمارین در بازار در دسترس است و شاید نمایانگر بزرگترین سنگ جواهر باشد. 


خواص معنوی سنگ برسل : 

هر نوع از بریل ویژگیهای معنوی مخصوص به خود دارد که در زیر فشرده ای از آن آمده است.
از سنگ بریل برای جلوگیری از افسون و جادو و دفع کننده انرژی منفی استفاده میشود 
آداب و سنن قدیمی می گویند همراه داشتن بریل، شخص تنبل را کوشاتر و شخص کند ذهن را باهوشتر می کند.
می توان بریل را به دلیل پیوند انرژی قمری نیرومندش در مراسم مذهبی ماه کامل، همراه داشت یا روی محراب قرار داد.
وقتی چیزی گم می کنید، اگر بریل را در دست نگه دارید و آن شیء را تجسم کرده و ذهن را متمرکز کنید و به ادراکات روان بینی تان اجازه دهید فعالیت کنند، حدود جای شیء گمشده را بر شما آشکار خواهد کرد. 

انواع بریل ها و خواص آنها :

 

آکوامارین ( aquamarine ) : 

آکواما رین , با رنگ آبی مایل به خاکستری به عنوان سنگ شجاعت و پایمردی شناخته میشود و به واکنش سریع عاقلانه کمک میکند .آرامش میدهد و سپر محافظ هاله است. به دلیل کمک در آرامش دادن به مسایل ارتباطی معروف است. این سنگ با دریا همسو شده و از مسافران روی آب و ملوانان محافظت می کند. بر چاکرای گلو مؤثر است. 

 

 

زمرد سبز : 

 : زمرد سنگ مقدس الهه ونوس است. گمان می شد که این سنگ حافظ عشق است. زمرد مدتها سمبل امید به شمار می رفت. عده زیادی آن را سنگ پیشگویی و عده ای دیگر آن را  آرامش دهنده ذهن آشفته می دانستند. زمرد به دارنده اش منطق و معرفت به ارمغان می آورد. گفته می شود زمان تأثیر زیاد زمرد، فصل بهار است.

 

 

مورگانیت صورتی : 

مورگانیت هم به عنوان "سنگ فرشته" و هم "سنگ قلب" معروف است. . می تواند عشق را به زندگی بیاورد یا عشقی قدیمی را دوباره زنده کند. بعنوان سنگ فرشته در کمک به ارتباط با فرشتگان معروف است. همچنین شفقت، همدلی، قوه خودداری و صبر می آورد. احساسات را متعادل کرده و درد جدایی را تسکین می دهد. یکی از سنگهای در دسترسی است که بیشترین فرکانسها را دارد.

 

 

 

 

بیکسبایت قرمز (Bixbite) :

بیکسبایت توسط اهل راز، برای هماهنگ کردن روابط و تقویت سازگاری استفاده می شود. خلاق را تقویت می کند. بیکسبایتی که کیفیت سنگ جواهر داشته باشد، کمیاب است چرا که اندازه بزرگترین سنگ آن، کمتر از سه قیراط (600 میلی گرم) است.

 

 

 

گاشه نیت بیرنگ ( Goshenite ) :

  سنگ صداقت است و شخص را در همه کارها، به خصوص قسم خوردن، به داشتن صداقت تشویق می کند. قوه خودداری، خلاقیت و اصالت برای فرد می آورد. ارتباطات را تسهیل کرده و ثبات می بخشد. برای درمان ماهیچه های پا استفاده می شود.

هلیودور طلایی (Heliodor ) : ذهن، سیستم عصبی، ستون فقرات و استخوانها را با انرژی گرم خورشید فعال می کند تا وضوح ذهن، اعتماد بنفس، نیروی اراده، تصویر سازی در شخص ایجاد کند. سموم عاطفی و فیزیکی را از کبد و پوست پاکسازی می کند و برای شبکه خورشیدی و چاکرای ششم مفید است.

 

 

 

ارتباط با چاکرا : 

همه انواع بریل برای باز کردن انسداد همه چاکراها مفیدند. این سنگ، جذبه شخص دارنده را تقویت می کند و مرد یا زن را جذاب تر نشان خواهد داد. وقتی بریل مرگانیت همراه فرد باشد، بعنوان برانگیزنده جنسی عمل می کند.

ارسال نظر