خواص سنگ حدید

نوشته شده توسط admin 1398/02/17 14:04:05 0 نظرات آشنایی با سنگ ها,
خواص سنگ حدید 

 

هماتیت یا حدید اکسید آهن براق و سنگی از گونه متفاوت اسپکیولاریت است .


در دوران باستان مصریان از سنگ حدید برای قطع خونریزی و تقویت و ساخت سلولهای خونی استفاده میکردند . سنگ حدید به سنگ خون نیز مشهور است زیرا هنگامی که آن را در آب صیقل میدادند آب به رنگ قرمز در می آمد مانند اینکه از سنگ خون ترشح شده باشد.

حدید از انرژی حیات دارنده اش محافظت و زنده ماندنش را تضمین می کند. حرز هایی که از سنگ حدید ساخته شده اند، همه جا در اطراف گورستان فرعون یافت می شود که نمادی از محافظت در دنیای پس از مرگ بوده است.

 

 

مشخصات علمی سنگ حدید : 
درجه سختی حدید 6.5 با ساختار کریستالی سه گوش است.
به طور کلی حدید به صورت توده ای غیرشفاف و کدر با روکش براق دیده می شود که برشهای نازک تهیه شده از آن به رنگ قرمز خونی هستند. نوع دیگری از حدی با کریستالهای لوزوجهی سیاه رنگ و کوتاه با سطحی رنگین کمانی نیز وجود دارد. 

نوع بدل حدید که بسیار شبیه آن است از فولاد، کروم و سولفید نیکل ساخته می شود. این نوع حدید خاصیت آهن ربایی دارد در حالیکه حدید طبیعی چنین خاصیتی ندارد.

 

 

تاثیرات حدید بروی روح و روان  : 

همانطور که حدید با نام سنگ خون شناخته شده، سنگ ذهن نیز نامیده می شود. در فرد آرامش و تمرکز ذهنی ایجاد می کند. به تفکر خلاق، تفکر منطقی و ریاضیات کمک می کند.

امواج منفی را به درون خود جذب کرده و کاهش می دهد. همچنین به توازن ارتباط ذهن، جسم و روح کمک می کند. همچنین هنگامی که در معرض انواع امواج و ارتعاشات سنگها و کریستالهای مختلف هستید، این سنگ از شما محافظت می کند.

امواج منفی را به درون خود جذب کرده و کاهش می دهد. همچنین به توازن ارتباط ذهن، جسم و روح کمک می کند. همچنین هنگامی که در معرض انواع امواج و ارتعاشات سنگها و کریستالهای مختلف هستید، این سنگ از شما محافظت می کند.

 

 

خواص درمانی سنگ حدید : 

حدید برای جلوگیری از خونریزی، تثبیت جریان خون و مبارزه با پرخونی وریدی و انسداد جریان خون مفید است. جذب آهن را در روده کوچک بالا می برد و در نتیجه باعث بالا رفتن ذخیره اکسیژن در بدن می شود. 

حدید را در کنار ناحیه متورم بدن قرار ندهید، چرا که باعث تشدید آن می شود. هیچگاه آن را با آب شارژ مجدد نکنید بلکه در کنار خرده سنگهای دیگر قرار دهید تا انرژیهای منفی اش آزاد شود و در همان حین با انرژی مثبت شارژ شود.


چاکرا های مرتبط :

حدید به طور ویژه روی چاکرای اول یا ریشه ای تأثیر می گذارد 

 


حدید در روایات:

روایات ائمه اطهار درباره حدید:
مردی به امام صادق(ع)عرض کرد: مولای من! من از حاکم سرزمین جزیره در هراسم و می ترسم از این که او مرا به دشمنانم معرفی کند و به آن ها تحویلم دهد. امام صادق (ع) فرمود: انگشتری تهیه کن که نگین آن حدید صینی باشد و بر روی آن سه جمله در سه سطر بنویس:
« اعوذ بجلال الله»
«اعوذ بکلمات الله»
«اعوذ برسول الله»

و بر پشت نگین، دو جمله در دو سطر بنویس:
«امنت بالله و کتبه»
«انی واثق بالله و رسله»

و بعد دور نگین بنویس:
«اشهد ان لا اله الا الله مخلصا»

و این انگشتری را در این موارد درست کن:
۱- زمانی که از اذیت و آزار یکی از مردم هراس پیدا کردی و یا جانت از شر دشمنان در خطر بود، پس از ترس تو از او از بین خواهد رفت و جانت در امان می ماند( و گزندی از او به تو نمی رسد)
۲- در جایی که در امور و نیازهایت با مشکل و سختی مواجه شدی، پس به خواست خدا بر تو آسان خواهد شد.
۳- هم چنین بیاویز بر گردن زنی که زایمان بر او سخت شده، پس به خواست خدا، وضع حمل او آسان می شود.
۴- و هم چنین برطرف می کند چشم زخم را از کسی که چشم زخم خورده و اثر آن را از بین می برد.

بعد حضرت فرمود :این انگشتر را از نجاست و بوی گند و ناخوشایند حفظ کن و آن را داخل حمام و دست شویی مبر! پس هر کس بر جان خودش ایمن نیست و از هلاکت می ترسد از این انگشتری استفاده کند و آن را از دشمنانت بپوشان تا مبادا از آن استفاده کنند. و آن را به کسی نده مگر آن که او هم از شیعیان باشد و به او مطمئن باشی.
همچنین در مناقب آمده است که یکی از انگشترهای حضرت علی (ع) انگشتر حدید است.

امام صادق (ع): بد نمی دانم در دست کردن انگشتر حدید را وقتی که به دیدن کسی رود که از او ترسد از اهل شر برای آنکه شر او ساکن می شود و انگشتر حدید شیاطین را دور می کند و به درستی که هر کسی که انگشتر در در دست کند با نظر کردن به آن خداوند زیارت یا حج یا عمره در نامه عمل او بنویسد که ثوابش ثواب پیامبران و صالحان باشد .

ارسال نظر