سنگ سیترین و آشنایی با خواص و مشخصات آن

نوشته شده توسط admin 1401/05/18 15:06:02 0 نظرات
سنگ سیترین و آشنایی با خواص و مشخصات آن

 

سنگ سیترین هزاران سال است که محبوب بوده و مورد توجه قرار می‌گیرد. رومیان باستان از آن برای زیورآلات زیبای خود استفاده می‌کردند. همچنین در قرن نوزدهم برای کاربرد در جواهرسازی، این سنگ بسیار محبوب بود. امروزه این سنگ آنقدرها هم کمیاب نیست، و بنابراین، سنگی گران قیمت و تجملاتی به شمار نمی‌رود. سیترین در واقع نوع زرد رنگ کوارتز است که نام خود از واژه فرانسوی citron به معنای لیمو گرفته است. دلیل این نامگذاری آن است که در سنگ سیترین، درست مانند مرکبات، سایه‌های آفتابی زرد و نارنجی وجود دارد. سیترین شباهت بسیاری به توپاز زرد دارد و ممکن است اغلب افراد این دو سنگ را با یکدیگر اشتباه بگیرند.

سیترین به عنوان یک سنگ قیمتی و شفابخش در نظر گرفته می‌شود و آرام بخش، تسکین دهنده است. در زمان‌های قدیم، سیترین به عنوان محافظ در برابر سم مار و افکار شیطانی استفاده می‌شد. مصریان اولین کسانی بودند که این سنگ زرد را کشف کردند و از آن‌ها به عنوان جواهرات استفاده کردند. یونانیان باستان تصاویر نمادین را روی آن‌ها حک می‌کردند و این سنگ‌ها را به شکل زیور آلات جذاب در می‌آوردند. اگر می‌خواهید بیشتر با سنگ سیترین، خواص، ویژگی‌ها و باروهایی که درباره آن وجود دارد آشنا شوید، خواندن ادامه این مطلب از dorri gallery را از دست ندهید.

 

 

انگشتر سیترین

 

 

دانستنی‌های جالب درباره سنگ سیترین

 

اعتقاد بر این است که سیترین باعث بهبود هضم، تقویت طحال و لوزالمعده می‌شود. همچنین به مشکلات چشمی کمک کرده و گردش خون را افزایش می‌دهد. رنگ‌های سیترین از زرد لیمویی شفاف تا زرد کهربایی و نارنجی متغیر است. رنگ زرد سیترین به دلیل وجود ذرات آهن در کوارتز است. این امر در طبیعت به ندرت اتفاق می افتد، بنابراین بیشتر سیترین ها برای داشتن رنگ زیبا تحت عملیات حرارتی قرار می‌گیرند و رنگی مشابه با آمیتیست بنفش یا کوارتز دودی پیدا می‌کنند. با اعمال حرارت بر روی این سنگ‌های جواهری، آن‌ها از رنگ اصلی خود به رنگ طلایی زیبا تغییر رنگ می‌دهند. سیترین در حالت طبیعی همیشه یک رنگ زرد کمرنگ دارد و قیمت بسیار بالاتری نسبت به انواع فرآوری شده‌اش دارد. پرطرفدارترین سنگ‌های قیمتی سیترین رنگ شفاف و درخشان زرد مایل به قهوه‌ای با مایل به قرمز دارند.

خوب است بدانید که فراوان‌ترین منابع طبیعی سیترین در بولیوی، ماداگاسکار، مکزیک، اسپانیا و اروگوئه یافت می‌شود. سنگ‌های حرارت سیترین نیز، بیشتر در برزیل استخراج می‌شوند و منابع دیگر آن‌ها در فرانسه، روسیه و ایالات متحده، به ویژه کالیفرنیا، کلرادو و کارولینای شمالی هستند. سیترین همانطور که گفتیم، نوع محبوب کریستال کوارتز است که اغلب در ارتباط با فنگ شویی برای جذب فراوانی، رفاه و انرژی‌های مثبت استفاده می‌شود.

 

 

سنگ سیترین

 

 

با خواص سنگ سیترین آشنا شوید

 

گفته می‌شود که این سنگ به بیماری‌های ادراری، کلیوی و گوارشی کمک می‌کند. همچنین گفته شده است که سنگ سیترین بدن را تصفیه می‌کند و ممکن است به مقابله با اثرات سمی بسیاری از داروها کمک کند. اعتقاد بر این است که سیترین یک عنصر قدرتمند برای سیستم گردش خون است و به پاکسازی خون کمک می‌کند. سیترین به بدن انرژی و نیرو می‌بخشد. برای افرادی که به تأثیرات محیطی و سایر عوامل خارجی حساس هستند مفید است. همچنین به مشکلات چشمی کمک می‌کند و خاصیت گرم کنندگی دارد. سیترین اعصاب را تقویت و یبوست را درمان می‌کند. این سنگ زیبا برای زنان مفید است زیرا با متعادل کردن هورمون‌ها و کاهش خستگی به علائم یائسگی مانند گرگرفتگی کمک می‌کند. همچنین گفته می‌شود که این سنگ می‌تواند مشکلات هضم، طحال و گردش خون را برطرف کند.

 

 

اعتقادات و باورهایی که درباره سنگ سیترین وجود دارد

 

اعتقاد بر این است که سیترین یک سنگ شفا دهنده، معنوی و ارزشمند است. این سنگ یک پاک کننده و بازسازی کننده بدن نیز به شمار می‌رود. این سنگ جنبه درمانی، الهام بخشی و خودسازی دارد. گفته می‌شود که سیترین گرما و قدرت خورشید را دارد و به همین خاطر برای غلبه بر افسردگی، ترس ها و فوبیا عالی است. به کسانی که عزت نفس پینی دارند و افسرده هستند، توصیه می‌شود که از این سنگ استفاده کنند. به کمک سیترین می‌توان احساس بهتر و مثبت‌تری داشت. همچنین این سنگ از نظر ذهنی، به شما کمک می‌کند تا هوشیارتر باشید و آگاهی خودآگاهتان را گسترش می‌دهد. سیترین آرامش درونی را تقویت می‌کند و خرد را افزایش می‌دهد. این سنگ یک نوع کنترل ذهنی را فراهم می‌کند و باعث می‌شود تا احساسات خود را مثبت نگه دارید. جالب است بدانید که این سنگ اختلافات خانوادگی را برطرف می‌کند و باعث ایجاد حس دوستی می‌شود.

ارسال نظر