سنگ فیروزه و خواص آن

نوشته شده توسط admin 1398/02/19 15:00:28 0 نظرات آشنایی با سنگ ها,
خواص سنگ فیروزه 

 

 

 

سنگ فیروزه

این سنگ نماد سلامت • حفاظت • عقل

سایه خیره کننده سبز آبی آن در مصر باستان حدود 6000 سال قبل از میلاد ظاهر شد که با نام amulets محافظ و موجب نعمت سلطنتی برای کسانی مانند پاد توت و کلئوپاترا شناخته شد. معنای کریستال Turquoise توسط بومیان آمریکایی یک سنگ مقدس محسوب می شود، که از آن به عنوان یک ابزار شفا دهنده قوی برای ایجاد ارتباط بین آسمان و زمین استفاده می شود و آن را به عنوان سنگی برای افزایش انرژی برای بهبود جهان می دانند.

 

خواص فیروزه 
تاریخچه جالبی دارد : رنگ های پر جنب و جوش و متمایز سنگ کریستال فیروزه آن را مناسب برای تزئین مکان های مقدس، از جمله تاج محل در هند و یا مساجد در اصفهان و ایران کرده است. با توجه به محتوای مس و آهن در کریستال فیروزه، این سنگ رنگی درخشان دارد که تصویری از آبهای خیره کننده در اطراف یک جزیره رازآلود را به تصویر می کشد. اما آنچه که این سنگ را برجسته می کند، الگوی طبیعی طناب های عنکبوت است که به واسطه رسوبات اکسید آهن تاثیر قابل توجهی دارد.

 

معنی TURQUOISE یا فیروزه 
معنای سنگ فیروزه ای با حفاظت شخصی مرتبط است، و آن را یک محافظ محبوب برای جنگجویان باستانی می دانند. رنگ روشن و خیره کننده سنگ فیروزه در ماسک های تشریفاتی و دفاعی آزتک ها، قبیله ای که این سنگ تزئینی را به خاطر توانایی خود برای حفاظت فردی علیه نیروهای دشمن مورد احترام قرار می دادند. در مورد قدمت آن باید گفت به عنوان نگهبان محافظت در برابر مهاجمان و دیگر چالش های دوران باستان استفاده می شد. با توجه به افسانه های فارسی، اعتقاد بر این است که سنگ فیروزه هنگامی که نور ماه را بازتاب دهند، سپاه دارنده سنگ موفق می شود.

 

 

 

 

سنگ فیروزه چیست؟

 

این یک سنگ محافظ است، قوی و مات، اما در عین حال تسکین دهنده، چشم نواز، به نظر می رسد تصویری از آسمان آبی بر آن حک شده و به زمین افتاده است. سایه ای منحصر به فرد از آبی که اغلب آبی و سبز است.از نظر شیمیایی، سنگ فیروزه یک فسفات آبی از مس و آلومینیوم است ترکیبی از (CuAl6 (PO4) 4 (OH) 5H2)می باشد. تنها استفاده مهم آن در حال حاضر ساخت جواهرات و اشیای زینتی است.

 

 

قدرت شفا بخشی در خواص فیروزه

توانایی شفابخشی سنگ فیروزه نیز با افزایش تمام ویژگی های ذهنی به صورت مثبت به طور کلی افزایش می یابد یعنی این سنگ به افزایش : آرامش، خلاقیت، همدلی، تفکر مثبت، حساسیت، شهود، خرد شادی کمک می کند، که در نتیجه منجر به حالت آرامتر می شود و این امر منجر به افزایش بیشتر سلامتی می شود. 

 

 

آیا فیروزه از شما محافظت می کند؟

 

فیروزه به عنوان سنگ پاکسازی به ویژه برای ممانعت از انتشار عادات بد و انرژی منفی مفید است. فیروزه یک سنگ آرام است کهاز همین خصیصه درونی نیز محافظت می کند و این بهترین خواص درمانی سنگ فیروزه است.

 

فیروزه نماد چیست؟


فیروزه ای رنگی با معنای طراوت، زنانه، آرام، پیچیده، انرژی، خرد و آگاهی، آرامش، یکپارچگی، خلاقیت، تعادل احساسی، موفقیت، دوستی، عشق، شادی، آرامش، صبر، شهود و وفاداری است. رنگهای فیروزه دارای احساس شیرینی و خوشایند هستند.

 

آیا فیروزه یک سنگ شانس است؟

 

گفته شده است که فیروزه دارای قدرت های زیادی است. این یک سنگ شفا دهنده و محافظ باعث افزایش شجاعت در دارنده و یا پوشنده آن می شود. قرن ها، فیروزه به عنوان قدرت برای محافظت از اسب سواران برای آسیب ناشی از سقوط به رسمیت شناخته می شد.

  
ویژگی های سنگ فیروزه 

 
سنگ فیروزه در یوگا کاربرد فراوان داشته و درست مانند کوارتز برای افزایش توانایی و تنظیم ساعت بدن و شفا توصیه می شود. این سنگ انرژی از دست رفته را باز گردانده و چاکرای آگاهی را فعال می کند و به این واسطه سلامتی و فراوانی و جذابیت را به سوی دارنده خود می کشاند. 

 
هنگامی که اثرات خواص فیروزه را با تمرینات مدیتیشن روزانه خود افزایش می دهید، از مزایای درمانی آرام آن لذت خواهید برد. با استفاده از این سنگ جادویی، همیشه به انرژی شفا دهنده و آرام آب متصل می شوید، به سادگی با نگاه کردن به سنگ و تأیید مثبت، مثلا "من شفا می گیرم"، فیروزه را نزدیک نگه داشته و از آن برای کمک به روانه  کردن امکانات بی نهایت جهان به سوی خود استفاده می کنید.

 
جواهرات پر زرق و برق و پر انرژی فیروزه زیبایی لباس شما را دوچندان می کند و یک وضوح خوشایند به یک کمد لباس روزمره می دهد. همچنین با افزایش انرژی تمام مراکز چاکرا، روحیه بهبود می دهد و باعث افزایش آسایش و خیال راحت می شود. این سنگ برای درمان قلب عالیست زیرا استرس را دور می کند. اگر فیروزه راه خود را در زندگی شما پیدا کرده است، این نشانه ای است که شما نیاز به قدرت شفا خود دارید. سنگ فیروزه ای مانند یک ویتامین چند منظوره در روح شما، با تابش کاریزماتیک احساس اعتماد به نفس تازه ای به ارمغان می آورد و توجه همگان را به سوی شما جلب می کند.

 
اگر خواص دیگر فیروزه را بخواهید باید بگوییم گردنبند ساخته شده از سنگ فیروزه طوری انتخاب کنید که بر روی قلبتان قرار گیرد و اثرات شفابخش مثبت آن را مشاهده کنید. رنگ تعطیلات بهشت ​​و آب های شگفت انگیز آن، یادآور مکان شاد و زیباست و مانند یک لالایی روحانی برای تسکین هر بی خوابی احساسی که ممکن است از طریق جهان هستی شما را نا آرام کرده باشد. 

 

ارسال نظر